K&M 19500 speaker stand with flat footprint, black
| Range | Topline |
| Weight | 6.5 kg |
| Material | steel |
| Size when folded | 1,075 x 125 x 125 mm |
| Height | from 1,240 to 1,940 mm |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | spring-loaded bolt and locking screw |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 50 kg |
| Tube Ends | diameter 35 mm |
| Base diameter | 950 mm |
Original: $114.00
-70%$114.00
$34.20More Images
K&M 19500 speaker stand with flat footprint, black
| Range | Topline |
| Weight | 6.5 kg |
| Material | steel |
| Size when folded | 1,075 x 125 x 125 mm |
| Height | from 1,240 to 1,940 mm |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | spring-loaded bolt and locking screw |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 50 kg |
| Tube Ends | diameter 35 mm |
| Base diameter | 950 mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Range | Topline |
| Weight | 6.5 kg |
| Material | steel |
| Size when folded | 1,075 x 125 x 125 mm |
| Height | from 1,240 to 1,940 mm |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | spring-loaded bolt and locking screw |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 50 kg |
| Tube Ends | diameter 35 mm |
| Base diameter | 950 mm |
