🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
HomeStore
K&M 20150 extra high microphone stand for special recording techniques or antenna positioning, black
K&M 20150 extra high microphone stand for special recording techniques or antenna positioning, black
Extra high microphone stand for special recording techniques or antenna positioning. The height ranges from 1190 to 3220 mm and can be easily adjusted. Full metal feet with a large footprint of ø 850 mm provide additional stability.
Item Attributes
| Range | Topline |
| Weight | 4.97 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 1,120 mm |
| Height | From 1,190 to 3,220 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 3-piece folding design |
| Height adjustment | Clutch/clamping element with locking screw |
| Threaded connector | 3/8" |
| Colour | Black |
$20.88
Original: $69.60
-70%K&M 20150 extra high microphone stand for special recording techniques or antenna positioning, black—
$69.60
$20.88More Images
K&M 20150 extra high microphone stand for special recording techniques or antenna positioning, black
Extra high microphone stand for special recording techniques or antenna positioning. The height ranges from 1190 to 3220 mm and can be easily adjusted. Full metal feet with a large footprint of ø 850 mm provide additional stability.
Item Attributes
| Range | Topline |
| Weight | 4.97 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 1,120 mm |
| Height | From 1,190 to 3,220 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 3-piece folding design |
| Height adjustment | Clutch/clamping element with locking screw |
| Threaded connector | 3/8" |
| Colour | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Extra high microphone stand for special recording techniques or antenna positioning. The height ranges from 1190 to 3220 mm and can be easily adjusted. Full metal feet with a large footprint of ø 850 mm provide additional stability.
Item Attributes
| Range | Topline |
| Weight | 4.97 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 1,120 mm |
| Height | From 1,190 to 3,220 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 3-piece folding design |
| Height adjustment | Clutch/clamping element with locking screw |
| Threaded connector | 3/8" |
| Colour | Black |
