🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
K&M 21337 distance rod with M20 threaded bolt, pure white
Steel tube combination to connect satellite systems. With bottom M20 thread to attach connector plate 24116. Zero backlash and absolute vertical position. Height adjustment with spring-loaded locking screw and safety bolt.
Item Attributes
| Weight | 2.55 kg |
| Material | Steel |
| Height | From 905 to 1,450 mm |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Spring-loaded bolt and locking screw |
| Colour | White |
| Max. load capacity | 35 kg |
| Tube Ends | diameter 35 mm, threaded bolt M20 |
$17.28
Original: $57.60
-70%K&M 21337 distance rod with M20 threaded bolt, pure white—
$57.60
$17.28More Images
K&M 21337 distance rod with M20 threaded bolt, pure white
Steel tube combination to connect satellite systems. With bottom M20 thread to attach connector plate 24116. Zero backlash and absolute vertical position. Height adjustment with spring-loaded locking screw and safety bolt.
Item Attributes
| Weight | 2.55 kg |
| Material | Steel |
| Height | From 905 to 1,450 mm |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Spring-loaded bolt and locking screw |
| Colour | White |
| Max. load capacity | 35 kg |
| Tube Ends | diameter 35 mm, threaded bolt M20 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Steel tube combination to connect satellite systems. With bottom M20 thread to attach connector plate 24116. Zero backlash and absolute vertical position. Height adjustment with spring-loaded locking screw and safety bolt.
Item Attributes
| Weight | 2.55 kg |
| Material | Steel |
| Height | From 905 to 1,450 mm |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Spring-loaded bolt and locking screw |
| Colour | White |
| Max. load capacity | 35 kg |
| Tube Ends | diameter 35 mm, threaded bolt M20 |
