🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
K&M 21338 distance rod with hand crank, black
Solid steel tubing to connect satellite systems. Height-adjustment by hand crank. Extra safety features provided by additional push-button and locking screw to avoid uncontrolled reverse motion.
Item Attributes
| Weight | 3.453 kg |
| Material | Steel |
| Height | From 1,040 to 1,605 mm |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | hand crank with push-button system and locking screw |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 35 kg |
| Tube Ends | diameter 35 mm |
$39.60
Original: $132.00
-70%K&M 21338 distance rod with hand crank, black—
$132.00
$39.60More Images
K&M 21338 distance rod with hand crank, black
Solid steel tubing to connect satellite systems. Height-adjustment by hand crank. Extra safety features provided by additional push-button and locking screw to avoid uncontrolled reverse motion.
Item Attributes
| Weight | 3.453 kg |
| Material | Steel |
| Height | From 1,040 to 1,605 mm |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | hand crank with push-button system and locking screw |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 35 kg |
| Tube Ends | diameter 35 mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Solid steel tubing to connect satellite systems. Height-adjustment by hand crank. Extra safety features provided by additional push-button and locking screw to avoid uncontrolled reverse motion.
Item Attributes
| Weight | 3.453 kg |
| Material | Steel |
| Height | From 1,040 to 1,605 mm |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | hand crank with push-button system and locking screw |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 35 kg |
| Tube Ends | diameter 35 mm |
