🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
K&M 21339 distance rod with hand crank and M20 threaded bolt, black
Same as 21338, but with thread bolt M20 for connector plate 24116 for zero backlash and absolute vertical position.
Item Attributes
| Weight | 3.93 kg |
| Material | steel |
| Height | from 940 to 1,505 mm |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | hand crank with push-button system and locking screw |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 35 |
| Tube Ends | diameter 35 mm, threaded bolt M20 |
$40.68
Original: $135.60
-70%K&M 21339 distance rod with hand crank and M20 threaded bolt, black—
$135.60
$40.68More Images
K&M 21339 distance rod with hand crank and M20 threaded bolt, black
Same as 21338, but with thread bolt M20 for connector plate 24116 for zero backlash and absolute vertical position.
Item Attributes
| Weight | 3.93 kg |
| Material | steel |
| Height | from 940 to 1,505 mm |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | hand crank with push-button system and locking screw |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 35 |
| Tube Ends | diameter 35 mm, threaded bolt M20 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Same as 21338, but with thread bolt M20 for connector plate 24116 for zero backlash and absolute vertical position.
Item Attributes
| Weight | 3.93 kg |
| Material | steel |
| Height | from 940 to 1,505 mm |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | hand crank with push-button system and locking screw |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 35 |
| Tube Ends | diameter 35 mm, threaded bolt M20 |
