š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
K&M 21340 distance rod with hand crank and "Ring Lock", black
An unstable satellite system ā who needs it? Loudspeakers can be attached tightly and safely with the patented Ā»Ring LockĀ« system. A comfortable hand crank allows you to adjust the height of even the heaviest of speakers both easily and safely. An M20 threaded bolt and the patented expanding mandrel guarantee a professional and exceptionally safe system.
Item Attributes
| Weight | 3.86 kg |
| Material | Steel |
| Height | from 920 to 1,520 mm |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | hand crank with push-button system and locking screw |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 35 |
| Tube Ends | »Ring Lock« diameter 35 to 37 mm, threaded bolt M20 |
$48.96
Original: $163.20
-70%K&M 21340 distance rod with hand crank and "Ring Lock", blackā
$163.20
$48.96More Images
K&M 21340 distance rod with hand crank and "Ring Lock", black
An unstable satellite system ā who needs it? Loudspeakers can be attached tightly and safely with the patented Ā»Ring LockĀ« system. A comfortable hand crank allows you to adjust the height of even the heaviest of speakers both easily and safely. An M20 threaded bolt and the patented expanding mandrel guarantee a professional and exceptionally safe system.
Item Attributes
| Weight | 3.86 kg |
| Material | Steel |
| Height | from 920 to 1,520 mm |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | hand crank with push-button system and locking screw |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 35 |
| Tube Ends | »Ring Lock« diameter 35 to 37 mm, threaded bolt M20 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
An unstable satellite system ā who needs it? Loudspeakers can be attached tightly and safely with the patented Ā»Ring LockĀ« system. A comfortable hand crank allows you to adjust the height of even the heaviest of speakers both easily and safely. An M20 threaded bolt and the patented expanding mandrel guarantee a professional and exceptionally safe system.
Item Attributes
| Weight | 3.86 kg |
| Material | Steel |
| Height | from 920 to 1,520 mm |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | hand crank with push-button system and locking screw |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 35 |
| Tube Ends | »Ring Lock« diameter 35 to 37 mm, threaded bolt M20 |
