K&M 21367 adjustable distance rod with M20 threaded bolt and expanding mandrel system with spring lo
K&M 21367 adjustable distance rod with M20 threaded bolt and expanding mandrel system with spring lo
| Weight | 2.67 kg |
| Material | Steel |
| Height | from 890 to 1,380 mm |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | spring-loaded bolt and locking screw |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 35kg |
| Tube Ends | »Ring Lock« diameter 35 to 37 mm, threaded bolt M20 |
Original: $68.40
-70%$68.40
$20.52More Images
K&M 21367 adjustable distance rod with M20 threaded bolt and expanding mandrel system with spring lo
| Weight | 2.67 kg |
| Material | Steel |
| Height | from 890 to 1,380 mm |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | spring-loaded bolt and locking screw |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 35kg |
| Tube Ends | »Ring Lock« diameter 35 to 37 mm, threaded bolt M20 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Weight | 2.67 kg |
| Material | Steel |
| Height | from 890 to 1,380 mm |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | spring-loaded bolt and locking screw |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 35kg |
| Tube Ends | »Ring Lock« diameter 35 to 37 mm, threaded bolt M20 |
