K&M 214/6 speaker stand with shock absorber, black
| Range | Topline |
| Weight | 4.38 kg |
| Material | aluminum |
| Size when folded | 1,170 mm |
| Height | from 1,375 to 2,185 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | spring-loaded bolt and locking screw |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 50 kg |
| Tube Ends | diameter 35 mm |
| Base diameter | 1320 mm |
More Images
K&M 214/6 speaker stand with shock absorber, black
| Range | Topline |
| Weight | 4.38 kg |
| Material | aluminum |
| Size when folded | 1,170 mm |
| Height | from 1,375 to 2,185 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | spring-loaded bolt and locking screw |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 50 kg |
| Tube Ends | diameter 35 mm |
| Base diameter | 1320 mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Range | Topline |
| Weight | 4.38 kg |
| Material | aluminum |
| Size when folded | 1,170 mm |
| Height | from 1,375 to 2,185 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | spring-loaded bolt and locking screw |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 50 kg |
| Tube Ends | diameter 35 mm |
| Base diameter | 1320 mm |
