K&M 21436 aluminium speaker stand, black
| Range | Topline |
| Weight | 3.41 kg |
| Material | aluminum |
| Size when folded | 1,150 mm |
| Height | from 1,440 to 2,230 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | locking screw with push-button system |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 40 kg |
| Tube Ends | diameter 35 mm |
| Base diameter | 1150 mm |
More Images
K&M 21436 aluminium speaker stand, black
| Range | Topline |
| Weight | 3.41 kg |
| Material | aluminum |
| Size when folded | 1,150 mm |
| Height | from 1,440 to 2,230 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | locking screw with push-button system |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 40 kg |
| Tube Ends | diameter 35 mm |
| Base diameter | 1150 mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Range | Topline |
| Weight | 3.41 kg |
| Material | aluminum |
| Size when folded | 1,150 mm |
| Height | from 1,440 to 2,230 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | locking screw with push-button system |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 40 kg |
| Tube Ends | diameter 35 mm |
| Base diameter | 1150 mm |
