K&M 21450 aluminium lightweight speaker stand, black
| Range | Baseline |
| Weight | 2.34 kg |
| Material | aluminum |
| Size when folded | 1,060 mm |
| Height | from 1,270 to 1,930 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | clamping lever and safety pin |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 40 kg |
| Tube Ends | diameter 35 mm |
| Base diameter | 1150 mm |
More Images
K&M 21450 aluminium lightweight speaker stand, black
| Range | Baseline |
| Weight | 2.34 kg |
| Material | aluminum |
| Size when folded | 1,060 mm |
| Height | from 1,270 to 1,930 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | clamping lever and safety pin |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 40 kg |
| Tube Ends | diameter 35 mm |
| Base diameter | 1150 mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Range | Baseline |
| Weight | 2.34 kg |
| Material | aluminum |
| Size when folded | 1,060 mm |
| Height | from 1,270 to 1,930 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | clamping lever and safety pin |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 40 kg |
| Tube Ends | diameter 35 mm |
| Base diameter | 1150 mm |
