K&M 240/1 microphone mounting arm with boom arm, black
| Weight | 0.94 kg |
| Material | Steel |
| Height | 340 mm |
| Boom arm length | 605 mm |
| Base type | Clamp |
| Threaded connector | 3/8" |
| Boom arm | One-piece design |
| Boom arm clamping | T-bar locking screw |
| Colour | Black |
Original: $31.20
-70%$31.20
$9.36More Images
K&M 240/1 microphone mounting arm with boom arm, black
| Weight | 0.94 kg |
| Material | Steel |
| Height | 340 mm |
| Boom arm length | 605 mm |
| Base type | Clamp |
| Threaded connector | 3/8" |
| Boom arm | One-piece design |
| Boom arm clamping | T-bar locking screw |
| Colour | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Weight | 0.94 kg |
| Material | Steel |
| Height | 340 mm |
| Boom arm length | 605 mm |
| Base type | Clamp |
| Threaded connector | 3/8" |
| Boom arm | One-piece design |
| Boom arm clamping | T-bar locking screw |
| Colour | Black |
