K&M 24626 distance rod, black
| Weight | 3.88 kg |
| Material | steel |
| Height | from 1,400 to 2,400 mm |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | spring-loaded bolt and locking screw |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 30kg |
| Tube Ends | diameter 35 mm, integrated threaded bush M10 for crossbars |
Original: $75.60
-70%$75.60
$22.68More Images
K&M 24626 distance rod, black
| Weight | 3.88 kg |
| Material | steel |
| Height | from 1,400 to 2,400 mm |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | spring-loaded bolt and locking screw |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 30kg |
| Tube Ends | diameter 35 mm, integrated threaded bush M10 for crossbars |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Weight | 3.88 kg |
| Material | steel |
| Height | from 1,400 to 2,400 mm |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | spring-loaded bolt and locking screw |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 30kg |
| Tube Ends | diameter 35 mm, integrated threaded bush M10 for crossbars |
