K&M 24653 lighting/speaker stand, black
| Range | Topline |
| Weight | 14.4 kg |
| Material | steel |
| Height | from 1,400 to 2,400 mm |
| Base type | Plate |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | locking screw and safety hook |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 20kg |
| Tube Ends | diameter 35 mm, integrated threaded bush M10 for crossbars |
Original: $138.00
-70%$138.00
$41.40More Images
K&M 24653 lighting/speaker stand, black
| Range | Topline |
| Weight | 14.4 kg |
| Material | steel |
| Height | from 1,400 to 2,400 mm |
| Base type | Plate |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | locking screw and safety hook |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 20kg |
| Tube Ends | diameter 35 mm, integrated threaded bush M10 for crossbars |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Range | Topline |
| Weight | 14.4 kg |
| Material | steel |
| Height | from 1,400 to 2,400 mm |
| Base type | Plate |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | locking screw and safety hook |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 20kg |
| Tube Ends | diameter 35 mm, integrated threaded bush M10 for crossbars |
