🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
K&M 26007 extra tall rod combination for round base , black
Extra high tube combination for special recording techniques and antenna positions. The variable adjustable height is between 1120 and 3150 mm. Thanks to the included adapter 21950 the tube combination can be used with the round microphone stand bases and the larger loudspeaker stand bases.
Item Attributes
| Range | Topline |
| Weight | 1.55 kg |
| Material | steel |
| Height | from 1,120 to 3,150 mm |
| Rod combination | 3-piece folding design |
| Height adjustment | clutch/clamping element with locking screw |
| Threaded connector | 3/8" |
| Colour | Black |
$45.60
K&M 26007 extra tall rod combination for round base , black—
$45.60
More Images
K&M 26007 extra tall rod combination for round base , black
Extra high tube combination for special recording techniques and antenna positions. The variable adjustable height is between 1120 and 3150 mm. Thanks to the included adapter 21950 the tube combination can be used with the round microphone stand bases and the larger loudspeaker stand bases.
Item Attributes
| Range | Topline |
| Weight | 1.55 kg |
| Material | steel |
| Height | from 1,120 to 3,150 mm |
| Rod combination | 3-piece folding design |
| Height adjustment | clutch/clamping element with locking screw |
| Threaded connector | 3/8" |
| Colour | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Extra high tube combination for special recording techniques and antenna positions. The variable adjustable height is between 1120 and 3150 mm. Thanks to the included adapter 21950 the tube combination can be used with the round microphone stand bases and the larger loudspeaker stand bases.
Item Attributes
| Range | Topline |
| Weight | 1.55 kg |
| Material | steel |
| Height | from 1,120 to 3,150 mm |
| Rod combination | 3-piece folding design |
| Height adjustment | clutch/clamping element with locking screw |
| Threaded connector | 3/8" |
| Colour | Black |
