K&M 26735 speaker stand with round base, white
| Range | Topline |
| Weight | 9.512 kg |
| Material | steel |
| Height | from 1,100 to 1,810 mm |
| Base type | Round Base |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | spring-loaded bolt and locking screw |
| Colour | White |
| Max. load capacity | 30 kg |
| Tube Ends | diameter 35 mm |
| Base diameter | 450 mm |
More Images
K&M 26735 speaker stand with round base, white
| Range | Topline |
| Weight | 9.512 kg |
| Material | steel |
| Height | from 1,100 to 1,810 mm |
| Base type | Round Base |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | spring-loaded bolt and locking screw |
| Colour | White |
| Max. load capacity | 30 kg |
| Tube Ends | diameter 35 mm |
| Base diameter | 450 mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Range | Topline |
| Weight | 9.512 kg |
| Material | steel |
| Height | from 1,100 to 1,810 mm |
| Base type | Round Base |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | spring-loaded bolt and locking screw |
| Colour | White |
| Max. load capacity | 30 kg |
| Tube Ends | diameter 35 mm |
| Base diameter | 450 mm |
