🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
K&M 26795 design monitor stand, black
Impressive steel stand for monitors with stable, elegant cast base 480 x 480 mm. The large-dimensioned tube combination is gradually height adjustable by means of a spring-loaded clamping knob from 794 to 1344 mm. Depending on the size of the monitor, three different bearing plates 26792 can be mounted.
Item Attributes
| Range | Starline |
| Weight | 17.5 kg |
| Material | steel |
| Height | from 794 to 1,344 mm |
| Base type | Plate |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | spring-loaded clamping knob |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 70 kg |
$74.16
Original: $247.20
-70%K&M 26795 design monitor stand, black—
$247.20
$74.16More Images
K&M 26795 design monitor stand, black
Impressive steel stand for monitors with stable, elegant cast base 480 x 480 mm. The large-dimensioned tube combination is gradually height adjustable by means of a spring-loaded clamping knob from 794 to 1344 mm. Depending on the size of the monitor, three different bearing plates 26792 can be mounted.
Item Attributes
| Range | Starline |
| Weight | 17.5 kg |
| Material | steel |
| Height | from 794 to 1,344 mm |
| Base type | Plate |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | spring-loaded clamping knob |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 70 kg |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Impressive steel stand for monitors with stable, elegant cast base 480 x 480 mm. The large-dimensioned tube combination is gradually height adjustable by means of a spring-loaded clamping knob from 794 to 1344 mm. Depending on the size of the monitor, three different bearing plates 26792 can be mounted.
Item Attributes
| Range | Starline |
| Weight | 17.5 kg |
| Material | steel |
| Height | from 794 to 1,344 mm |
| Base type | Plate |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | spring-loaded clamping knob |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 70 kg |
