K&M 210/6 adjustable microphone stand with boom arm
| Range | Starline |
| Weight | 3.06 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 105 x 85 x 960 mm |
| Height | From 925 to 1,630 mm |
| Boom arm length | 805 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Clutch |
| Threaded connector | 3/8" |
| Boom arm | One-piece design |
| Boom arm clamping | Wing nut |
| Colour | Grey |
More Images
K&M 210/6 adjustable microphone stand with boom arm
| Range | Starline |
| Weight | 3.06 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 105 x 85 x 960 mm |
| Height | From 925 to 1,630 mm |
| Boom arm length | 805 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Clutch |
| Threaded connector | 3/8" |
| Boom arm | One-piece design |
| Boom arm clamping | Wing nut |
| Colour | Grey |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Range | Starline |
| Weight | 3.06 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 105 x 85 x 960 mm |
| Height | From 925 to 1,630 mm |
| Boom arm length | 805 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Clutch |
| Threaded connector | 3/8" |
| Boom arm | One-piece design |
| Boom arm clamping | Wing nut |
| Colour | Grey |
