K&M 21021 overhead microphone stand complete with boom arm and t-bar, maximum height 2010mm, black
K&M 21021 overhead microphone stand complete with boom arm and t-bar, maximum height 2010mm, black
| Weight | 5.88 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 105 x 85 x 1,170 mm |
| Height | From 1,120 to 2,010 mm |
| Boom arm length | 1,065 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Clutch |
| Threaded connector | 3/8" |
| Boom arm | One-piece design |
| Boom arm clamping | T-bar locking screw |
| Colour | Black |
More Images
K&M 21021 overhead microphone stand complete with boom arm and t-bar, maximum height 2010mm, black
| Weight | 5.88 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 105 x 85 x 1,170 mm |
| Height | From 1,120 to 2,010 mm |
| Boom arm length | 1,065 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Clutch |
| Threaded connector | 3/8" |
| Boom arm | One-piece design |
| Boom arm clamping | T-bar locking screw |
| Colour | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Weight | 5.88 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 105 x 85 x 1,170 mm |
| Height | From 1,120 to 2,010 mm |
| Boom arm length | 1,065 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Clutch |
| Threaded connector | 3/8" |
| Boom arm | One-piece design |
| Boom arm clamping | T-bar locking screw |
| Colour | Black |
