🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
HomeStore
K&M 23325 adjustable combination table and floor microphone stand with heavy base, maximum height 34
K&M 23325 adjustable combination table and floor microphone stand with heavy base, maximum height 34
Short stand with small cast iron base. Well suited for microphoning amps, percussion, etc. The circular rubber insert ring filters foot step sounds and reduces the transmission of unwanted sounds. Sleek adjustable clutch for easy height adjustment.
Item Attributes
| Weight | 2.46 kg |
| Material | Steel |
| Height | From 217 to 347mm |
| Base type | Round Base |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Clutch |
| Threaded connector | 3/8" |
| Colour | Black |
$10.80
Original: $36.00
-70%K&M 23325 adjustable combination table and floor microphone stand with heavy base, maximum height 34—
$36.00
$10.80More Images
K&M 23325 adjustable combination table and floor microphone stand with heavy base, maximum height 34
Short stand with small cast iron base. Well suited for microphoning amps, percussion, etc. The circular rubber insert ring filters foot step sounds and reduces the transmission of unwanted sounds. Sleek adjustable clutch for easy height adjustment.
Item Attributes
| Weight | 2.46 kg |
| Material | Steel |
| Height | From 217 to 347mm |
| Base type | Round Base |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Clutch |
| Threaded connector | 3/8" |
| Colour | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Short stand with small cast iron base. Well suited for microphoning amps, percussion, etc. The circular rubber insert ring filters foot step sounds and reduces the transmission of unwanted sounds. Sleek adjustable clutch for easy height adjustment.
Item Attributes
| Weight | 2.46 kg |
| Material | Steel |
| Height | From 217 to 347mm |
| Base type | Round Base |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Clutch |
| Threaded connector | 3/8" |
| Colour | Black |
