K&M 252 3-section microphone stand with 2-piece boom arm and t-bar, maximum height 1470mm, black
K&M 252 3-section microphone stand with 2-piece boom arm and t-bar, maximum height 1470mm, black
| Range | Topline |
| Weight | 2.68 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 110 x 85 x 730 mm |
| Height | From 620 to 1,470 mm |
| Boom arm length | From 425 to 725 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 3-piece folding design |
| Height adjustment | Locking screw |
| Threaded connector | 3/8" |
| Boom arm | 2-piece telescopic design |
| Boom arm clamping | T-bar locking screw |
| Colour | Black |
Original: $72.00
-70%$72.00
$21.60More Images
K&M 252 3-section microphone stand with 2-piece boom arm and t-bar, maximum height 1470mm, black
| Range | Topline |
| Weight | 2.68 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 110 x 85 x 730 mm |
| Height | From 620 to 1,470 mm |
| Boom arm length | From 425 to 725 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 3-piece folding design |
| Height adjustment | Locking screw |
| Threaded connector | 3/8" |
| Boom arm | 2-piece telescopic design |
| Boom arm clamping | T-bar locking screw |
| Colour | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Range | Topline |
| Weight | 2.68 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 110 x 85 x 730 mm |
| Height | From 620 to 1,470 mm |
| Boom arm length | From 425 to 725 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 3-piece folding design |
| Height adjustment | Locking screw |
| Threaded connector | 3/8" |
| Boom arm | 2-piece telescopic design |
| Boom arm clamping | T-bar locking screw |
| Colour | Black |
