K&M 255 low-level microphone stand complete with t-bar 2-piece boom, black
| Weight | 4.1 kg |
| Material | Steel |
| Height | 290 mm |
| Boom arm length | From 870 to 1,550 mm |
| Base type | Tripod |
| Threaded connector | 3/8" |
| Boom arm | 2-piece telescopic design |
| Boom arm clamping | T-bar locking screw |
| Colour | Black |
Original: $72.00
-70%$72.00
$21.60More Images
K&M 255 low-level microphone stand complete with t-bar 2-piece boom, black
| Weight | 4.1 kg |
| Material | Steel |
| Height | 290 mm |
| Boom arm length | From 870 to 1,550 mm |
| Base type | Tripod |
| Threaded connector | 3/8" |
| Boom arm | 2-piece telescopic design |
| Boom arm clamping | T-bar locking screw |
| Colour | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Weight | 4.1 kg |
| Material | Steel |
| Height | 290 mm |
| Boom arm length | From 870 to 1,550 mm |
| Base type | Tripod |
| Threaded connector | 3/8" |
| Boom arm | 2-piece telescopic design |
| Boom arm clamping | T-bar locking screw |
| Colour | Black |
