K&M 25600 adjustable microphone stand with telescopic boom arm, maximum height 1640mm, black
K&M 25600 adjustable microphone stand with telescopic boom arm, maximum height 1640mm, black
| Range | Starline |
| Weight | 3.34 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 105 x 90 x 1,090 mm |
| Height | From 970 to 1,640 mm |
| Boom arm length | From 600 to 955 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Clutch |
| Threaded connector | 3/8" |
| Boom arm | 2-piece telescopic design |
| Boom arm clamping | Heavy-duty all metal clamping lever |
| Colour | Black |
Original: $90.00
-70%$90.00
$27.00More Images
K&M 25600 adjustable microphone stand with telescopic boom arm, maximum height 1640mm, black
| Range | Starline |
| Weight | 3.34 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 105 x 90 x 1,090 mm |
| Height | From 970 to 1,640 mm |
| Boom arm length | From 600 to 955 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Clutch |
| Threaded connector | 3/8" |
| Boom arm | 2-piece telescopic design |
| Boom arm clamping | Heavy-duty all metal clamping lever |
| Colour | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Range | Starline |
| Weight | 3.34 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 105 x 90 x 1,090 mm |
| Height | From 970 to 1,640 mm |
| Boom arm length | From 600 to 955 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Clutch |
| Threaded connector | 3/8" |
| Boom arm | 2-piece telescopic design |
| Boom arm clamping | Heavy-duty all metal clamping lever |
| Colour | Black |
