🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
K&M 25680 one-hand microphone stand with tripod base, black
With the unique »Soft-Touch« one-hand clutch the height can be adjusted with a quick squeeze to easily raise and lower the mic. Metal base with foldable legs for compact transport. Quality black powder coating is extremely durable.
Item Attributes
| Range | Topline |
| Weight | 2.14 kg |
| Material | Steel & Aluminium |
| Height | From 1,100 to 1,820 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | »Soft-Touch« one-hand clutch |
| Threaded connector | 3/8" |
| Colour | Black |
$18.36
Original: $61.20
-70%K&M 25680 one-hand microphone stand with tripod base, black—
$61.20
$18.36More Images
K&M 25680 one-hand microphone stand with tripod base, black
With the unique »Soft-Touch« one-hand clutch the height can be adjusted with a quick squeeze to easily raise and lower the mic. Metal base with foldable legs for compact transport. Quality black powder coating is extremely durable.
Item Attributes
| Range | Topline |
| Weight | 2.14 kg |
| Material | Steel & Aluminium |
| Height | From 1,100 to 1,820 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | »Soft-Touch« one-hand clutch |
| Threaded connector | 3/8" |
| Colour | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
With the unique »Soft-Touch« one-hand clutch the height can be adjusted with a quick squeeze to easily raise and lower the mic. Metal base with foldable legs for compact transport. Quality black powder coating is extremely durable.
Item Attributes
| Range | Topline |
| Weight | 2.14 kg |
| Material | Steel & Aluminium |
| Height | From 1,100 to 1,820 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | »Soft-Touch« one-hand clutch |
| Threaded connector | 3/8" |
| Colour | Black |
