K&M 259 low-level adjustable microphone stand with t-bar 2-piece boom arm, maximum height 645mm, gre
K&M 259 low-level adjustable microphone stand with t-bar 2-piece boom arm, maximum height 645mm, gre
| Weight | 2.06 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 115 x 85 x 580 mm |
| Height | From 425 to 645 mm |
| Boom arm length | From 425 to 725 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Clutch |
| Threaded connector | 3/8" |
| Boom arm | 2-piece telescopic design |
| Boom arm clamping | T-bar locking screw |
| Colour | Grey |
Original: $66.00
-70%$66.00
$19.80More Images
K&M 259 low-level adjustable microphone stand with t-bar 2-piece boom arm, maximum height 645mm, gre
| Weight | 2.06 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 115 x 85 x 580 mm |
| Height | From 425 to 645 mm |
| Boom arm length | From 425 to 725 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Clutch |
| Threaded connector | 3/8" |
| Boom arm | 2-piece telescopic design |
| Boom arm clamping | T-bar locking screw |
| Colour | Grey |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Weight | 2.06 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 115 x 85 x 580 mm |
| Height | From 425 to 645 mm |
| Boom arm length | From 425 to 725 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Clutch |
| Threaded connector | 3/8" |
| Boom arm | 2-piece telescopic design |
| Boom arm clamping | T-bar locking screw |
| Colour | Grey |
