K&M 26085 'One-Hand' microphone stand with medium round base, black
| Range | Topline |
| Weight | 3.15 kg |
| Material | cast-iron base, rod combination made from aluminum |
| Height | From 1,060 to 1,790 mm |
| Base type | Round Base |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | One-hand clutch |
| Threaded connector | 3/8" |
| Colour | Black |
More Images
K&M 26085 'One-Hand' microphone stand with medium round base, black
| Range | Topline |
| Weight | 3.15 kg |
| Material | cast-iron base, rod combination made from aluminum |
| Height | From 1,060 to 1,790 mm |
| Base type | Round Base |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | One-hand clutch |
| Threaded connector | 3/8" |
| Colour | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Range | Topline |
| Weight | 3.15 kg |
| Material | cast-iron base, rod combination made from aluminum |
| Height | From 1,060 to 1,790 mm |
| Base type | Round Base |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | One-hand clutch |
| Threaded connector | 3/8" |
| Colour | Black |
